Durée  7 hours 11 minutes

Coordonnées 1462

Publié 28 février 2016

Recorded février 2016

-
-
1 253 m
216 m
0
4,1
8,2
16,42 km

Vu 1100 fois, téléchargé 34 fois

près de Bayramlar, İzmir (Türkiye)

Bu parkura, 700 m. rakımlı Bayramlı köyünden başlarız. Köyün doğusunda kalan çam ormanları arasındaki patikalardan, 300 metre kadar yükselerek sırttaki orman yoluna çıkarız. Buradan sürekli sırttaki patikaları kullanarak Kandiltepe'ye ulaşırız.
Kandiltepe 1300 rakımlı ağaçsız bir tepedir. Tepenin yamaçlarında meşe ağaçları, eteklerine doğru da çam ağaçları bulunur. Burası hemen hemen yılın her günü sert rüzgarların estiği bir yapıdır. Kuytu bir yer bulup yemek molası yaparız.
Moladan sonra yine patika ve orman yollarını kullanarak Ören'e yürürüz.
Bayramlı ile Kandiltepe arasında içme suyu kaynağı yok. Kandiltepe'den Ören'e inişte üç yerde İzsu'ya ait su deposu var. Bu depolardan dışarıya verilen borulardan içme suyu alınabiliyor.
Parkur boyunca, çok güzel manzaralar izleyip fotoğraf çekme olanağı var.
İnişleri ve çıkışları bol, fazla yorucu olmayan, güzel bir parkur.
Bu parkur doğa yürüyüşleri için çok uygundur. Dağ bisikleti sporu için biraz zorlu bir rotadır. Enduro meraklıları için oldukça uygun diyebilirim.
Meraklılarına...
photo

Bayramlı Patikaları

photo

Sırt Orman Yolu

Bayramlı ile Kamberler arasındaki kalan sıra tepelerin sırtında bulunana orman yolu. Bu yol güney yönünden Kandiltepe'ye doğru uzanıyor.
panoramique

Kandiltepe

Yaklaşık 1300 m. rakımlı, bol rüzgarlı ve her yöne doğru güzel manzaraların izlenebildiği, çıplak bir tepe.
photo

Üst Orman Yolu

Kandiltepe'nin Ören yönünde, tepeye en yakın orman yolu.
photo

Ören Deresi

Kandiltepe yamaçlarından başlayıp ören içinden geçen dere. Ören'den başlayan Sakarya caddesi, bu dere boyunca yaklaşık 2,5 km kadar yukarılara çıkıyor. Bu yol taşıt trafiğine açık, toprak bir yol. Dere kenarında ailece piknik yapılabiliyor. Ancak, burada herhangi bir tesis, içme suyu çeşmesi ve wc yok.
photo

Ören

Commentaires

    You can or this trail