Temps en mouvement  4 hours 28 minutes

Durée  7 hours 26 minutes

Coordonnées 8956

Publié 22 mai 2018

Recorded mai 2018

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
795 m
-21 m
0
24
48
95,15 km

Vu 267 fois, téléchargé 15 fois

près de Hashtpar, Gīlān (Iran)

قرار بر این بود که روز پنجم را از تالش به سمت ناو و از آنجا به سمت خلخال ادامه دهیم . ولی بارندگی دیروز و احتمال بالای بارندگی امروز ، باعث شد تصمیم دیگری بگیریم . قرار را بر این گذاشتیم که امروز را به ساحل گیسوم ، آبشار ویسادار رفته و به تالش برگزدیم و فردا با ماشین تا خلخال برویم .
اقامتمان در خانه معلم بود . خانه معلم دیوار به دیوار دبیرستان پسرانه بود و حیاط مدرسه هم در واقه پارکینگ خانه معلم. دوچرخه های گلی مان را گذاشته بودیم حیاط مدرسه . صبح که رفتیم بالای سرشان ، بچه ها جمع شده بودند دورشان و با تعجب نگاه می کردند . وقتی فهمیدند همراهانمان خارجی اند هیجان زده تر شدند . تلاش می کردند انگلیسی صحبت بکنند و از همه چیز بپرسند . دوچرخه ها شدید گل آلود بود و تمیز کردن آنها در حیاط مدرسه وقت زیادی گرفت . بچه ها هم که منتظر امتحان بودند همچنان حاضر در صحنه بودند . با بچه ها عکس یادگاری گرفتیم . و راهی شدیم .
هوا شرجی بود و گرم . تا ساحل گیسوم ، یکسره رکاب زدیم. جاده های شمال خیلی بریا مهمانانمان جذابینت نداشت . جاده های کوهستانی را می پسندیدند ولی در هر حال جبر آب و هوا بود باید لذت می بردیم . تا ساحل گیسوم رفتیم . جاده تونلی آن جالب بود . تنی به آب زدیم و کنار آب بستنی خوردیم و استراحت کردیم . تقریبا نزدیک ظهر بود که به سمت پره سر و ویسادار راهی شدیم . سربالایی مسیر ویسادار شدید نیست . جاده هم که آسفالت است . ولی گرما و رطوبت بالای هوا آزاردهنده بود . دوستانمان که جلوتر می رفتند آبشار را رد کردند و مسیر را ادامه دادند . آبشار تابلو دارد ولی نه چندان مشخص. البته بعد از آبشار جاده خاکی می شود و تا گردنه الماس و خلخال این جاده خاکی ادامه پیدا می کند . کمی منتظر شدیم تا برگردند . آبشار را دیدیم . مهمانان که نگران شرایط بد آب و هوا بودند ، زودتر راهی شدند و زیر آبشار نرفتند . ما رفتیم و در برگشت هم استراحت بیشتری داشتیم .
آبشار ویسادار کلا جای جالبی است . البته راستش را بخواهید از جاذبه هایی که تا کنارش را راه و پله کشیده اند به شخصه خیلی خوشم نمی آید . به نظر می رسد مصنوعی می شود جاذبه ها به این کارها . ولی خوب باید راهی برای استفاده همه از زیبایی های طبیعت وجود داشته باشد . درکل این روز را صرفا من باب استراحت رکاب زدیم و در کنارش ویسادار را هم دیدیم .
ترک جی پی اس در چند جا قطعی داشته است نمی دانم چرا . ولی خوب جاده معلوم است و شاید این ترک خیلی کاربرد نداشته باشد .
نکته خیلی عالی امروز ، بلال فروشی بود که کل مسیر را با تابلوهایی با جملات کمک کننده ویا امیدبخش پر کرده بود و در کنار آبشار هم بنر زده بود که به ازای هر کیسه زباله ، بلال رایگان می دهد . این حرکتش فوق العاده بود .
شب را به تالش برگشتیم و در همان خانه معلم ماندیم . تا فردا راه خلخال به ماسوله را ادامه دهیم .

View more external

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

photo

Photo

3 commentaires

 • Photo de maryamshirazi

  maryamshirazi 30 mai 2018

  مثل اینکه ترکش جاهایی قطعی داشته

 • Photo de abmah

  abmah 1 juin 2018

  این که استراحت نبوده خوش یه برنامه سنگین بوده

 • Photo de hadi1962

  hadi1962 1 juin 2018

  روزخوبي بود وهمه استراحتي كرديم

You can or this trail